Przejdź do treści

Dzień zawodu technik informatyk

     11 maja zorganizowaliśmy w szkole dzień zawodu Technik Informatyk. Z tej okazji uczniowie klas technikum informatycznego uczestniczyli w wykładzie przygotowanym przez nauczycieli przedmiotów zawodowych pod hasłem Bezpieczeństwo w Sieci.

 

     Mając na uwadze rozwój technologii i coraz bardziej powszechny dostęp do Internetu informatycy powinni w sposób szczególny mieć świadomość zagrożeń płynących z globalnej Sieci. Rolą informatyka jest również zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom, danym oraz osobom korzystającym z sieci komputerowych. Z tego powodu uczniom przybliżone zostały dobre praktyki ochrony komputerów przed atakami z sieci Internet. Młodzież dowiedziała się za pomocą jakich narzędzi można zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą wirusa komputerowego czy wyłudzenia danych. Przyszli informatycy poznali także zasady profilaktyki w zakresie ochrony przed atakami z sieci Internet.

     Na koniec młodzież obejrzała dwa krótkie filmy dotyczące kreowania wizerunku w Sieci oraz praw autorskich w Internecie.

     Wykorzystane materiały dostępne są na stronach: