Przejdź do treści

III Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu

     W dniu 12.04.2018r. uczniowie ZST w Czartajewie wzięli udział w III Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Podczas uroczystego apelu złożono hołd pomordowanym wiosną 1940 r. Polakom uśmierconym przez NKWD. Złożono wieńce przy dwóch dębach poświeconych ofiarom zbrodni: Kazimierzowi Niewiarowskiemu (porucznikowi broni zamordowanego w Katyniu - dąb pamięci na ul. Andersa) i Janowi Płońskiemu (aspirantowi Policji Państwowej zamordowanego w Twerze – dąb pamięci na ul. Kościuszki).
     W  biegu na 1500m  wystartowali: Diana Czarkowska IV-TE, Elżbieta Kuncer IV-TE, Kamil Kopówka IV-TI, Kuśmierz Tomasz II-TI, Stolarczuk Karol II-TI, Mikowski Patryk II-TI, Jurczuk Jan II-TI, Zajączkowski Sebastian II-TI, Szyszko Jakub II-TI, Karolina Ciołko I-TF, Krystian Kryński I-TM, Drabiuk Daniel IV-TE.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i medale. Po biegu uczestnicy wzmocnili się pączkami i wodą