Przejdź do treści

Wiosna zawitała w Czartajewie

    21 marca w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbył się I Wiosenny Trójbój Marzanny.

    Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe i gimnazja. Z zaproszenia skorzystały szkoły z Siemiatycz, Milejczyc, Szerszeń i Platerowa. Uczestnicy przyjeżdżając znali ogólne zasady rywalizacji, ale szczegóły były niespodzianką dla wszystkich.

    Pierwsza dyscyplina - „Gżegżółka i spółka” czyli zmagania z ortografią polegała na uzupełnieniu brakujących liter  rz-ż, u-ó, ch-h w zabawnym wierszyku „Dziwne zdarzenie”. 

    Druga konkurencja - „Keep calm and find me” i trzecia - „Gimnastykówka” wzajemnie się uzupełniały. Była to pewnego rodzaju gra terenowa. Każda grupa po wybraniu swojego koloru i opiekuna miała wykonać 4 zadania, w tym tajemniczą „Gimnastykówkę”, którą okazał się być zabawny tor przeszkód. Wskazówki do zadań, podane w języku angielskim, były rozmieszczone w różnych miejscach na terenie szkoły. Ta konkurencja wymagała sprytu, wszędobylstwa i odrobiny odwagi. Z ostatniego odnalezionego miejsca zespoły musiały zabrać fanty i wrócić z nimi na miejsce startu.

     W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół z Szerszeń w składzie Kamila Zoruk, Paweł Putko i Filip Lipski. Drugie miejsce zajęła reprezentacja SP Milejczyce (Zuzanna Gierasimiuk, Kamila Łyczak, Dominika Skibińska), trzecie zaś SP z Platerowa (Aleksandra Zielińska, Natalia Dudziuk, Marcin Czerko). W kategorii gimnazjów zwyciężył zespół z Milejczyc w składzie Aleksandra Oniskiewicz, Julia Sterniczuk, Anna Kropiwnicka. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Siemiatyczach (Kamila Czarkowska, Hanna Dmitruk, Julia Jakimiuk), a trzecie - drużyna z gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach (Dominika Sołowińska, Małgorzata Stalewska, Michał Stradczuk).

    Uczestnicy otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i występem naszych uczniów - Andrzeja Pacholskiego i Mateusza Kłopotowskiego (zespół muzyczny „EMPAKT”).

     Wiosenny Trójbój Marzanny okazał się świetnym sposobem na powitanie wiosny. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

     Bardzo dziękujemy również wszystkim uczniom ZST, którzy służyli pomocą przy organizacji konkursu.

                                                                           Katarzyna Piotrowska 
Marta Zagubień 
Rafał Szyszko