Przejdź do treści

Najnowsze techniki farbowania włosów - szkolenie fryzjerskie

 7 grudnia uczniowie klas I i II Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu dotyczącym najnowszych technik farbowania włosów. Zorganizował je pan Dariusz Mateusiak - właściciel firmy FHU Maks Team, oficjalny i wyłączny regionalny dystrybutor GLYNT.

Czytaj więcej...

Pazury fryzjerskie

   

Pazury fryzjerskie są zupełnie nowym i nietypowym brzytwopodobnym narzędziem tnącym włosy na tzw. pióro. Wyglądem przypominają pazury drapieżnego zwierzęcia, ale efekty strzyżenia są bardzo delikatne. Pazury usuwają jedynie nieznaczną ilość włosów z powierzchni. Dają łatwość wyboru kierunku strzyżenia, który uzależniony jest od ustawienia dłoni fryzjera. Nie można wykonać nimi zbyt głębokich cięć. Używane są do tworzenia efektów końcowych w strzyżeniu. Stosowane są do efilacji włosów. Jeśli interesuje Cię na czym polega praca Pazurami zajrzyj tutaj.

Dzień zawodu – Technik Usług Fryzjerskich

     Wraz z pierwszymi promieniami słońca uczniowie klasy I TF postanowili wyjść z pracowni i podzielić się swoimi  umiejętnościami. Zorganizowali konkurs związany z ich zawodem w którym nagrodami były zabiegi pielęgnacji włosów i wiele innych. Przy drugim stanowisku można było pod ich okiem spróbować wykonać podstawowe zabiegi fryzjerskie z działu stylizacji.

Justyna Jaroszuk

 

 

 

 

 

Zasady prawidłowego strzyżenia

      STRZYŻENIE jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w salonach fryzjerskich. Prawidłowo wykonane sprawia że włosy są łatwe do ułożenia i rano spędzamy mniej czasu przed lustrem. Dzięki niemu włosy nabierają lekkości, objętości czy wręcz przeciwnie sprawiają wrażenie ciężkich i grubych. Dobry fryzjer potrafi tak dobrać strzyżenie aby zmienił się kształt twarzy, wszystkie zalety klienta uwydatnić, wady urody skorygować a koloryzacja nabrała innego wymiaru. W trakcie strzyżenia ważny jest sprzęt, organizacja stanowiska, oświetlenie i wiele innych elementów które wpływają na efekt końcowy naszej pracy. Nasza szkoła stwarza młodzieży dogodne warunki aby mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

 

 

Pobudzanie fryzjerskiej wyobraźni

     W naszej pracowni młodzież wykonuje podstawowe zadania objęte programem nauczania takie jak pierścionki, fale, modelowanie, farbowanie i wiele innych. My jako nauczyciele staramy się urozmaicić im pracę. Jednym z zadań, które postawiliśmy przed fryzjerami była stylizacja panny młodej. Uczniowie zostali dobrani w pary. Ich zadaniem było stworzenie fryzury ślubnej w dowolnym stylu do jednej sukni ślubnej. Młodzież wykazała się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Czerpiąc inspiracje z książek, czasopism i internetu powstawały fryzury w stylu GRECKIM, HISZPAŃSKIM, i wiele innych, które zaprezentujemy następnym razem. Komfort pracy klasie zapewnia dobrze wyposażona pracownia fryzjerska, w której znajdują się wszystkie potrzebne do wykonania zadania sprzęty takie jak lokówki, karbownice, prostownice i wiele innych przyborów. Jednak podczas pracy fryzjera ważna jest ergonomia i właściwa organizacja stanowiska pracy. Ogrom sprzętów i przyborów umieszczamy na wózkach fryzjerskich, które mamy zawsze przy sobie. Dzięki nim nie musimy szukać po całej pracowni potrzebnych nam elementów.