Przejdź do treści

Europejski Konkurs Statystyczny

     Grupa uczniów klasy III TE wraz z opiekunem panią Katarzyna Piotrowską bierze udział w Europejskim Konkursie Statystycznym. Europejski Konkurs Statystyczny jest organizowany przez Eurostat i zgłoszone urzędy statystyczne z 11 krajów Europy. Celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów statystyką. Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i europejskiej. Część krajowa składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy to rozwiązanie 3 testów on-line z pytaniami zamkniętymi. Życzymy sukcesów. 
Więcej informacji na oficjalnej stronie europejskiego konkursu statystycznego.

Uczniowie technikum ekonomicznego z wizytą w Urzędzie Gminy

     W ramach współpracy Zespołu Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie ze środowiskiem lokalnym oraz realizacji treści programowych z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, uczniowie z pierwszej klasy technikum w zawodzie technik ekonomista spotkali się w Urzędzie Gminy w Siemiatyczach  z pracownikiem tej instytucji - panią Marta Zarzecką. 

     Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące realizacji zadań Samorządu Terytorialnego na szczeblu gminnym. Dużo uwagi poświęcono formalnościom związanym z zakładaniem i prowadzeniem firmy.
     Spotkanie miało na celu podniesienie i doskonalenie umiejętności zawodowych uczniów oraz przybliżenie młodzieży wiedzy dotyczącej możliwości świadczenia pracy na różnych stanowiskach, w różnych instytucjach i znaczenia znajomości przepisów prawa w związku z prowadzeniem  własnej firmy.

  Walentyna Homanowska

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 10.11.2017

 

     Ostatni dzień pobytu w Grecji rozpoczęliśmy od podsumowania i zamknięcia praktyk zawodowych. Uzupełniliśmy ostatnie wpisy w dzienniczkach praktyk i otrzymaliśmy certyfikaty. Nasz pobyt w Grecji dobiegł końca. Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Czytaj więcej...

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 09.11.2017

     Rankiem wyruszyliśmy do Palios Panteleimon – maleńkiej zabytkowej wioski usytuowanej na wysokości ok. 500 m n.p.m.

Czytaj więcej...

Ekonomiści i Informatycy na praktykach w Grecji - 08.11.2017

       Pogoda po raz pierwszy w trakcie naszego pobytu zaskoczyła wszystkich niemiło. Ranek powitał nas pochmurny i deszczowy. Zaplanowaną lokalną wycieczkę przełożyliśmy na jutro. Po południu zajęliśmy się ostatnimi tematami, które zostały nam do zrealizowania w trakcie praktyk.

Czytaj więcej...