Przejdź do treści

Spotkanie z leśnikiem

     21 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Nadleśnictwa Nurzec, które było zorganizowane z okazji obchodów Dnia Ziemi.

     Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody  w Polsce,  bioróżnorodności gatunków, zagrożeń i funkcji lasu. Uczestnicy pogłębili wiedzę na temat sposobów i form ochrony środowiska w najbliższej okolicy oraz poznali zawód leśnika.

Uczniowie z zainteresowaniem i uwagą słuchali edukatora, a także zadawali pytania dotyczące poruszanej tematyki.

Halina Lubowicka, Natalia Gusiewa- Romaniuk

Podlaskie Dni Matematyki 2018

     Wszystkich chętnych zapraszamy na Podlaskie Dni Matematyki. Więcej szczegółów na stronie poświęconej wydarzeniu.

Światowy Dzień Ziemi

      Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony od 1970 roku, a w Polsce od 1990. W naszej szkole pierwszym etapem obchodów tego dnia był quiz. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ekologii, biologii, geografii oraz ochrony środowiska.
Najlepszą wiedzą wykazali się następujący uczniowie:
Kacper Dawidziuk kl.3 TUEO, Robert Stępkowski kl. 3 TE, Kamil Kopówka kl.4 TI, Karol Kalita kl. 4 TM.
     Kolejnym etapem obchodów Dnia Ziemi będzie spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Nurzec. 10 maja podczas zajęć z edukatorem uczniowie klas pierwszych będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy w zakresie ochrony przyrody naszego regionu.

Halina Lubowicka
Natalia Gusiewa-Romaniuk

Konkurs sudoku - wyniki

     19.03.2018 odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu Sudoku.
   Miło nam poinformować, że Szkolnym Mistrzem Sudoku została uczennica klasy IV TE Monika Kowalczuk, która bezbłędnie rozwiązała oba konkursowe diagramy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy III TUiSEO Dawid Pietruczuk, a trzecie ex aequo Diana Czarkowska z klasy IV TE i Filip Borowy z klasy I TI. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
     Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Nauczyciele matematyki

Dzień liczby pi i konkurs sudoku

     14 marca obchodzimy Święto Liczby π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Z tej okazji w naszej szkole, odbył się π-knik matematyczny. Chętni uczniowie przystąpili do konkursu tematycznie związanego z ludolfiną. Nasza młodzież mogła odświeżyć wiadomości dotyczące π i poznać nowe fakty związane z tą zagadkową i popularną liczbą. W godzinach popołudniowych odbył się konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Sudoku. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w piątek - 16.03.2018r.

Nauczyciele matematyki

Zdjęcia: Anetta Lenkiewicz