Przejdź do treści

V Mikołajkowy Maraton Matematyczny

     11 grudnia w naszej szkole odbył się V Mikołajkowy Maraton Matematyczny.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 14 zespołów, reprezentujących następujące gimnazja:

- Gimnazjum Publiczne nr 1 w Siemiatyczach,
Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach, 
Gimnazjum w Perlejewie,
- Szkoła Podstawowa w Sarnakach,
- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu,
- Szkoła Podstawowa w Orli,
- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Czeremsze,
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemiatyczach,
- Zespół Szkół w Mielniku,
- Szkoła Podstawowa w Milejczycach.

     Uczniowie mieli do pokonania 42 zadania. 

     I miejsce i główną nagrodę zdobył zespół  nr 6 z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Siemiatyczach.
     II miejsce przypadło drużynie nr 3 ze  Szkoły Podstawowej  w Ciechanowcu. 
     III miejsce zajął zespół nr 14 ze Szkoły Podstawowej w Orli.

     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu. Dziękujemy też wszystkim szkołom, które przyjęły zaproszenie i wzięły udział w maratonie. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy:
Marta Zagubień,
Małgorzata Mertens,
Anetta Lenkiewicz

Góra Grosza

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

BIAŁOSTOCKI TEST INFORMATYKÓW

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej zaprasza studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Białostockim Teście Informatyków. Zaczynamy 29 listopada 2017 r. o godz. 12:00

Konkurs jest organizowany i wspierany przez liderów rynku IT naszego regionu. Do rozdania 10 000 zł.

Nie zastanawiaj się! Liczba miejsc jest ograniczona! Zarejestruj się już dziś!

Czytaj więcej: http://bti.pb.edu.pl/

IT FUTURE EXPO

  

W dniach 19-20 września 2017 r., na terenie warszawskiego Stadionu PGE Narodowego, odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych i prestiżowych wydarzeń branży informatycznej w Polsce – targi innowacyjnych technologii informatycznych. Będzie to już piąta edycja wydarzenia! IT FUTURE EXPO to jedyne targi informatyczne organizowane w naszym kraju, skupiające na swoim terenie przedstawicieli i wystawców z szeroko pojętej branży IT. Organizowana w prestiżowej lokalizacji impreza, będzie zatem miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii oraz niezastąpionym źródłem informacji i opinii o produktach. Doskonałe połączenie świata nauki i biznesu sprawia, że na targi przybywają zarówno kontrahenci z Polski jak i zagranicy. W szczególności reprezentanci departamentów informatycznych, zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy. Tej edycji imprezy towarzyszyć będą również targi IT CAREER SUMMIT, zorganizowane w specjalnie wydzielonej strefie, na promenadzie Stadionu Narodowego. Strefa Kariery IT będzie doskonałą możliwością dla specjalistów branży informatycznej, którzy poszukują nowych wyzwań na ścieżce swojej kariery zawodowej. Idea targów IT FUTURE EXPO 2017 niesie ze sobą nową jakość, dającą istotny wpływ zainteresowanego środowiska na kształt kierunków i trendów rozwojowych branży. To projekt ukierunkowany na spełnienie oczekiwań wszystkich, którzy mają swój udział w projektowaniu, tworzeniu i użytkowaniu nowych technologii. Jesteśmy przekonani, że organizowane przez nas targi, jak i wydarzenia towarzyszące, będą idealną okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy oraz nawiązania obiecujących relacji biznesowych.

Wszystkich zainteresowanych przedstawicieli sektora IT zapraszamy do udziału, w tej prestiżowej imprezie.

Więcej informacji na stronie http://itfuture.pl/

Akcja „Elektrośmieci - przynieś z mieszkania do punktu zbierania”

     W dniach 19-21 kwietnia we współpracy z Fundacją Czysta Ziemia na Rzecz Walki z odpadami przy wsparciu dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych im. W. St. Reymonta w Czartajewie, została zorganizowana i przeprowadzona akcja pod nazwą „Elektrośmieci - przynieś z mieszkania do punktu zbierania”. 
     Akcja została poprzedzona warsztatami ekologicznymi na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Zostały one przeprowadzone w grudniu w Internacie ZSR oraz w marcu w klasie II technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej . 

Czytaj więcej...