Przejdź do treści

Dzień Dziecka na świecie

    Z inicjatywy nauczycieli języków obcych wybrani uczniowie przygotowali prezentacje mające przybliżyć naszej młodzieży sposoby w jaki jest obchodzony dzień dziecka w różnych krajach. W wielu miejscach na świecie, dzień ten przypada w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka przez ONZ, tj. 20 listopada. Tymczasem we Francji 6 stycznia, w dniu święta Trzech Króli obchodzi się Dzień Rodziny. Jest on kojarzony z uroczystą kolacją, ciastem, wróżbami i papierowymi koronami na głowach dzieci. W Niemczech po zjednoczeniu kraju w 1990 oficjalną datą Dnia Dziecka jest 20 września, jednak niektórzy obchodzą go 1 czerwca. Z tej okazji podobnie jak w Polsce czy Rosji organizowanych jest wiele imprez i atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin. W Rosji oraz wielu byłych krajach socjalistycznych Dzień Dziecka przypada 1 czerwca.

Czytanie literatury w języku obcym

     Zespół nauczycieli języków obcych zorganizował akcję czytania literatury w wybranych językach. Na lekcjach angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego młodzież miała okazję doskonalić umiejętności językowe poprzez czytanie i słuchanie fragmentów książek w wersji oryginalnej. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak brzmią tytuły niektórych znanych pozycji literackich w języku obcym, poznać imiona bohaterów w oryginalnym brzmieniu a nawet wysłuchać kilku dowcipów w języku obcym.

Zajęcia wyrównawcze z z języków obcych

Nauczyciele języków obcych prowadzą zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego i rosyjskiego dla klas 1 - 3. Termin i godziny do uzgodnienia z nauczycielami języków.

Matury próbne z języków obcych

Trwają matury próbne

Matura próbna z języka angielskiego dla klas IV TAK / TM odbędzie 14.02.2018, dla klas IV TI / TE - 16.02.2018. Maturę próbną z języka rosyjskiego uczniowie będą zdawali 15.02.2018r.

Kartki świąteczne w językach obcych

Prezentujemy prace konkursowe naszych uczniów w konkursie na kartkę świąteczną w języku obcym.