Przejdź do treści

V Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski "Bitwa na słowa"

Czartajew, dnia 24.10.2017 r.

 Nauczyciele języka polskiego szkół gimnazjalnych

 powiatu siemiatyckiego i okolic

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Technicznych im W. St. Reymonta w Czartajewie serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w:

V Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim

„Bitwa na słowa”,

który odbędzie się 27.11.2017r. (poniedziałek) o godz. 9.00. w świetlicy internatu ZST w Czartajewie. Przewidywany czas trwania konkursu ok. 3h
(w zależności od liczby uczestników).

Myślą przewodnią tegorocznego konkursu są słowa piosenki autorstwa Lecha Stawskiego: „…Pod polskim niebem w szczerym polu wyrosły, Ojczyste kwiaty, w ich zapachu, urodzie jest Polska…”. Mamy nadzieję, że będzie to doskonała wskazówka do wyszukania odpowiedniego utworu poetyckiego, gdyż w tym roku dobór autora i tytułu wiersza pozostawiamy właśnie Państwu.

Jest to już piąta edycja „Bitwy na słowa” i cieszymy się, że taka forma popularyzacji poezji wśród młodzieży zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Naszym celem jest pobudzenie młodego pokolenia do aktywnych poszukiwań repertuarowych i twórczego uczestnictwa w kulturze. Chcielibyśmy również przyczynić się do wzmacniania więzi z własnym narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania będą wpływały na dalszą integrację środowiska nauczycieli i młodzieży wszystkich szkół zaproszonych do udziału w konkursie.

Do powyższego pisma dołączamy Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia uczniów.

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie i na stronie www.zsr-czartajew.pl w zakładce KONKURS RECYTATORSKI.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie!

Dyrektor ZST, Alfred Bajena