Przejdź do treści

Mistrzostwa Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów.

Na odbywających się w dniach 28-30 czerwca w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski Juniorów w L.A. Wicemistrzostwo Polski w konkursie pchnięcia kulą 4 kg. z wynikiem 14,64 m. zdobyła na nasza zawodniczka Karolina Nesterowicz. W konkursie rzutu dyskiem 1 kg. Anna Zduniewicz zajęła miejsce trzynaste osiągając odległość 36,10 m.

Dwa medale Mistrzostw Polski

Dwa srebra Mistrzostw Polski.

Dwa srebrne medale wywalczyły nasze zawodniczki na Mistrzostw Polski LZS, które dobyły się 13 i 14 czerwca w Słubicach. Pierwszy zdobyła Marta Kubeł w biegu na dystansie 100 m. osiągając wynik 12,67 s. bijąc przy tym rekord życiowy.

Drugi wywalczyła Karolina Nesterowicz w pchnięciu kulą 4 kg. z wynikiem 14,27 m.

Bardzo dobry start zaliczyła również trzecia nasza reprezentantka na Mistrzostwach Anna Zduniewicz, która w konkursie rzutu dyskiem 1 kg. zajęła miejsce tuż za podium osiągając odległość 37,55 m., co jest Jej rekordem życiowym i jednocześnie nowym rekordem szkoły.

Startując w konkursie pchnięcia kulą zajęła miejsce dziesiąte z wynikiem 10,64 m.

Zgrupowanie Kadry Narodowej

W dniach od 21 listopada do 2 grudnia br. roku nasza najlepsza zawodniczka Karolina Nesterowicz przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. Tym samym rozpoczęła przygotowania do sezonu letniego oraz czekających Ją Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się 5 i 6 marca przyszłego roku w Toruniu.

Rafał Szyszko.

Mistrzostwa Europy Juniorow

Mistrzostwa Europy Juniorów

Największy sukces sportowy w swojej karierze jak do tej pory osiągnęła nasza zawodniczka Karolina Nesterowicz zajmując w finale pchnięcia kulą siódme miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w dniach 16 – 19 lipca w szwedzkim Eskilstuna. Karolina już w pierwszym pchnięciu poprawiła swój rekord życiowy osiągając odległość 15,57 m.

Dyplom

Medale na Licealiadzie Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce

Dwa medale zdobyły nasze zawodniczki na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce, które odbyły się 18 maja na stadionie MOSiR w Łomży. Złoty medal w konkursie pchnięcia kulą zdobyła Karolina Nesterowicz z wynikiem 14,61 m. pokonując swoją odwieczną rywalkę z Podlasia Białystok Klaudię Kardasz.

Brązowy medal w konkursie rzutu dyskiem zdobyła Anna Zduniewicz bijąc rekord życiowy wynikiem 36,50 m.
Pozostałe wyniki reprezentantów ZSR Czartajew: 400 m Marta Kubeł, miejsce IV 62,11 s. 400 m ppł. Daniel Demianowicz V miejsce 70,64 s. 110 m ppł. Daniel Demianowicz IV miejsce 10,21 s. trójskok Adrian Gajko VII miejsce 11,42 m. skok w dal Adrian Gajko XI miejsce 5,46 m.