Przejdź do treści

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Nowe kierunki kształcenia:

PREZENTACJA ZAWODU

Ulotka informacyjna

 

Technik handlowiec
(nowy kierunek)

Technik organizacji reklamy 
(nowy kierunek)

Budowa Orlika Lekkoatletycznego w Czartajewie rozpoczęta

     Ruszyła długo oczekiwana budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Obiekt ma być gotowy do użytkowania do połowy października 2018 roku. Szczegóły w artykule na stronie Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach.

Kolejne spotkanie z filozofią za nami!

14 kwietnia, w ramach cyklicznej współpracy z UPH w Siedlcach, młodzież z klas 1 TE i 1 TI wzięła udział w wykładzie prowadzonym przez dr Ewę Zgolińską. Tym razem uczniowie mogli zapoznać się z wizją nadczłowieka Fryderyka Nietzschego. Celem tych spotkań jest przygotowanie uczestników do olimpiady filozoficznej.

Światowy Dzień Ziemi

      Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony od 1970 roku, a w Polsce od 1990. W naszej szkole pierwszym etapem obchodów tego dnia był quiz. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ekologii, biologii, geografii oraz ochrony środowiska.
Najlepszą wiedzą wykazali się następujący uczniowie:
Kacper Dawidziuk kl.3 TUEO, Robert Stępkowski kl. 3 TE, Kamil Kopówka kl.4 TI, Karol Kalita kl. 4 TM.
     Kolejnym etapem obchodów Dnia Ziemi będzie spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Nurzec. 10 maja podczas zajęć z edukatorem uczniowie klas pierwszych będą mieli możliwość pogłębienia wiedzy w zakresie ochrony przyrody naszego regionu.

Halina Lubowicka
Natalia Gusiewa-Romaniuk

Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość II

     W marcu 2018 roku,  w odpowiedzi na informację umieszczoną na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku, nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej pod nazwą „Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość II”.  Głównym celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Operacyjnego Polska Wschodnia ( POPW).

      13 kwietnia 2018 r. na lekcji podstaw przedsiębiorczości w klasie I TE, I TEL, I TM na podstawie materiałów dydaktycznych udostępnionych przez organizatora (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju) przedstawiono możliwości wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów oraz przykłady przedsiębiorczości młodych osób  prowadzących start-up w ramach Platform startowych.

Czytaj więcej...

III Siemiatycki Bieg Pamięci o Katyniu

     W dniu 12.04.2018r. uczniowie ZST w Czartajewie wzięli udział w III Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Podczas uroczystego apelu złożono hołd pomordowanym wiosną 1940 r. Polakom uśmierconym przez NKWD. Złożono wieńce przy dwóch dębach poświeconych ofiarom zbrodni: Kazimierzowi Niewiarowskiemu (porucznikowi broni zamordowanego w Katyniu - dąb pamięci na ul. Andersa) i Janowi Płońskiemu (aspirantowi Policji Państwowej zamordowanego w Twerze – dąb pamięci na ul. Kościuszki).
     W  biegu na 1500m  wystartowali: Diana Czarkowska IV-TE, Elżbieta Kuncer IV-TE, Kamil Kopówka IV-TI, Kuśmierz Tomasz II-TI, Stolarczuk Karol II-TI, Mikowski Patryk II-TI, Jurczuk Jan II-TI, Zajączkowski Sebastian II-TI, Szyszko Jakub II-TI, Karolina Ciołko I-TF, Krystian Kryński I-TM, Drabiuk Daniel IV-TE.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i medale. Po biegu uczestnicy wzmocnili się pączkami i wodą